internetstarter.com.pl

Hej! To jest nasze forum..

Bransoletka z szafirami - kamienie na złe duchy?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 73
Location: Dobrzany
Nie wiem ile w tym prawdy a ile mitu, ale czytałem kiedyś że szafiry mają moc odpędzania złych mocy, oddalają nieczyste siły i złe zaklęcia. Myślicie że są na to jakieś dowody?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 44
Location: Hel
No nie brzmi to przekonująco, ale skąd taki temat właściwie się ci nawinął?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 73
Location: Dobrzany
No w sumie to z dwóch powodów otóż moja dziewczyna wierzy w takie rzeczy jak złe duchy i się ich bardzo boi, po drugie mamy rocznicę i chce jej zrobić prezent, którym miałaby być bransoletka z szafirami, jedna z tych https://myness.pl/pl/c/Szafir/2178405. Chciałem przy tym powiedzieć coś ładnego i mądrego, że to taki prezent magiczny i ochroni ją przed złymi duchami, żeby czuła się bezpiecznie.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 40
Location: Radom
Mężczyźni.. jesli chcesz zrobić miły prezent ukochanej w postaci biżuterii z kamieni naturalnych, to proponowałabym rozważyć kamień miłości, czyli kwarc różowy bransoletka z tego kamienia szlachetnego wyglądałaby o tak https://myness.pl/pl/c/Kwarc-rozowy/2178393, czyli bardzo dziewczęco i romantycznie. A dodatkowo możesz opowiedzieć jej o właściwościach miłosnych tego kamienia, o pozytywnym wpływie na relacje między partnerami (czyli wami) oraz samym sobą. to chyba lepsze niż duchy ;)
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 42
Na kamieniach się nie znam, ale jesli chodzi o szafiry o coś może być na rzeczy z tymi duchami, bo nawet papież innocenty II na początku XIII w. nakazał biskupom nosić szafiry na palcach, jako ochronę przed złymi mocami, a Grzegorz XV mianował szafir kamieniem kardynałów
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 73
Location: Dobrzany
Chyba dla własnego bezpieczeństwa zdecyduję się na ten miłosny kwarc ;)
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 42
heh, jak wolisz, moim zdaniem szafiry biorąc pod uwagę kontekst - są bardziej praktyczne.

Post Reply

Page: 1