internetstarter.com.pl

Hej! To jest nasze forum..

Czym jest orteza na udo?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 73
Location: Dobrzany
Jestem, a raczej byłem dość aktywnym facetem, do czasu, aż przytafił mi się na zawodach drobny wypadek. Lekarz mi zalecił, żebym kupił ortezę na udo, żeby mi się stawy łatwiej regenerowały. Spodziewam się, że to jakiś rodzaj pasa, czy uprzęży, ale sam nie wiem, czym to jest tak do końca. Ktoś bardziej zorientowany w temacie?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 44
Location: Hel
W skrucie mówiąc, orteza na udo to specjalistyczny stabilizator, który trzyma Twoje udo w takiej pozycji, w jakiej powinno być anatomicznie. Jeśli miałeś uraz, to dzięki temu, że założysz taką ortezę, to krążenie będzie w nodze szybsze, więc i teoretycznie lepiej się goić powinno wszystko. NIe będę Ci zresztą więcej mówić, wejdź sobie tu https://www.ortomedyczny.pl/stabilizatory-ortezy-lydka-udo-staw-biodrowy-c-5_3.html, tam masz wszystko dokładnie opisane, do czego służy orteza i jak z niej korzystać.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 73
Location: Dobrzany
Dzięki, widzę, że to jest jakiś sklep. Myślicie, że ma dobrą ofertę?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 28
Location: Szczebrzeszyn
Ja Ci powiem tak. Prowadzimy dom opieki nad osobami niepełnosprawnymi i osobami starszymi, więc potrzebny był nam profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny balkoniki, chodziki, wózki, wiadomo, wszystko to, co pomaga się poruszać osobom starszym i ograniczonej sprawności ruchowej. Znaleźliśmy je właśnie na stronie https://www.ortomedyczny.pl/balkoniki-rehabilitacyjne-i-chodziki-c-7_12.html. Sam sprzęt spisuje się dobrze, pensjonariusze nie narzekają. Ceny też, tak jak patrzyliśmy po sieci, to zupełnie wyważone. Jeśli więc każdy ich produkt jest taki, to może warto spróbować?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 73
Location: Dobrzany
Powiem szczerze, że nie czuję się jeszcze w pełni przekonany, w kazdym razie oglądam sobie właśnie te ortezy. Ceny rzeczywiśćeie jakoś nie przerażaja, ale sam nie wiem, którą byłoby najlepiej wybrać, czy któraś z nich mi w ogóle pomoże
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 36
Location: Ustka
Jeśli uszkodzenie było większe, to myślę, że lepiej byłoby sobie wziąć ortezę, która trzyma się na pasie na biodrze, wtedy będziesz miał pewność, że masz naprawdę dobrze ustabilizowaną nogę.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 21
Location: Elbląg
To jedno, a drugie, to po prostu pogadaj z lekarzem, on Ci powie, jaka byłaby najlepsza. Możesz jeszcz emu pokazać tę stronę ortomedyczny.pl. Wtedy na pewno uda Ci się rozwiać wątpliwości.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 73
Location: Dobrzany
I tak chyba będzie najlepiej.

Post Reply

Page: 1