internetstarter.com.pl

Hej! To jest nasze forum..

Solidne i ładne nagrobki w Gorzowie – gdzie znajdę?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 67
Location: Choszczno
Orientujecie się może czy jest w mieście jakiś porządny kamieniarz u którego zamówię gustowny nagrobek? Taki pojedynczy. Zależy mi bardzo aby był wykonany z prawdziwego granitu, żadne imitacje chińskie nie wchodzą w grę. Wolę więcej zapłacić i mieć jakość na dziesięciolecia.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 22
Location: Frombork
Właśnie też się niedawno zastanawiałam jak to wygląda i muszę powiedzieć że chyba coraz ciężej jest znaleźć kamieniarza który by robił od podstaw z granitu pomnik. Bazuje się na tych gotowcach – nie wiem czy chińskich – i ogólnie tyle...
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 54
Location: Gliwice
Moja babcia ma piękny pomnik z granitu na grobie. Ale to jest robota w dawnym stylu, dziś już się chyba takich ładnych nagrobków kamiennych nie robi a przynajmniej nie widziałam dawno.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 73
Location: Dobrzany
Ze swojej strony mogę polecić tę usługę - https://kamieniarstwo.ganicz.com.pl/oferta/nagrobki-granitowe-gorzow/. Trudno mieć jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie jakości. Dziś jak chodzi o nagrobki Gorzów ofertę taką typowo kamieniarską ma ograniczoną. Nie wiem czy gdzieś jeszcze robią klasyczne nagrobki z płyty granitowej. Tu naprawdę pięknie zrobili mojemu tacie pomnik. Napisówka też pięknie grawerem zrobiona, żadnych uwag generalnie.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 35
Location: Nowy Targ
Dziś tradycyjne kamieniarstwo jest na wymarciu. A szkoda bo można na starszych cmentarzach podziwiać prawdziwe perełki, bo wspaniałe kiedyś robili nagrobki z granitu przede wszystkim.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 14
Location: Wolin
Nie wszyscy wiedzą ale niektóre pomniki cmentarne są też z marmuru wykonane. Dzięki temu udaje się jeszcze ciekawsze efekty wizualne uzyskać. Ogólnie naturalne kamienie są wspaniałym tworzywem, po wyszlifowaniu faktura jest jak szkło a prezencja - wspaniała.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 42
Piękne są te groby, owszem. Ale dziś trzeba na granit sporo wydać, zostaje lastryko... W mojej rodzinie tylko pradziadek i prababcia mają granitowe pomniki, teraz już w zasadzie zabytkowe bo z lat 20. ubiegłego wieku.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 13
Location: Augustów
Niekoniecznie koszty są spore. Zależy od zakładu kamieniarskiego i od jakości surowca. W szczegółach to rozmaicie wygląda.

Post Reply

Page: 1