internetstarter.com.pl

Hej! To jest nasze forum..

Czy po detoksie alkoholowym można wyjść z alkoholizmu?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 45
Location: Ustka
Alkoholizm to duży problem, który od zawsze jest obecny w mojej rodzinie. Mój ojciec pije od lat i czasem, w chwilach trzeźwości, mówi, ze już nie ma dla niego ratunku. Mama od niego odeszła i został sam, dlatego tez boję się, że długo tak nie pociągnie. Słyszałam, że ratunkiem mógłby być detoks alkoholowy, choć nie wiem, czy on zadziała w przypadku osoby tak długo uzależnionej jak mój ojciec. A Wy jaką macie wiedzę w tym temacie?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 54
Location: Cieszyn
Wiadomo, że wychodzenie z nałogu jest trudne i chyba tym trudniejsze, im dłuzej dana osoba jest uzależniona. Jednak bez detoksu alkoholowego w przypadku osoby pijącej od wielu lat wyjście z alkoholizmu nie jest możliwe. Jest to pierwszy etap wychodzenia z nałogu, oczyszczający orga-nizm z toksyn i resztek alkoholu. Może być trudny dla pacjenta, gdyż po odstawieniu alkoholu po długim piciu często występują nieprzyjemne objawy. Niemniej jednak warto do niego przystąpić, gdyż daje realne szanse na powrót do trzeźwości i rozpoczęcie nowego życia.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 46
Location: Barlinek
Zgodzę się z kolegą, jednak z profesjonalną opieką da się łatwiej przez to przebrnac. Więcej in-formacji na ten temat znajdziesz pod adresem http://detoksalkoholowy.pl/detoks/. Oczywi-ście osoba po detoksie nie powinna być pozostawiona sama sobie i powinna chodzić na spotkania z terapeutą uzależnień lub mityngi AA. Wsparcie rodziny również ma duże znaczenie. No i sama postawa osoby wychodzącej z z nałogu, czyli przekonanie, iż chce zmienić swoje życie, również jest bardzo wazne.
Member
Registered: Jun 2015
Posts: 45
Location: Ustka
Dzięki za wyczerpujące informacje. Porozmawiam z moim ojcem i mam nadzieję, że uda mi się namówić go na detoks, choć na pewno nie będzie to łatwe.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 46
Location: Barlinek
Dacie radę :)

Post Reply

Page: 1